Co Decyduje O Przyjęciu Implantu Przez Organizm | İdea Dental Clinicİdea Dental Clinic

Co Decyduje O Przyjęciu Implantu Przez Organizm

Co Decyduje O Przyjęciu Implantu Przez Organizm

Jeśli chodzi o Implanty – o przyjęciu lub odrzuceniu przez organizm implanta decyduje wiele czynników. Pokrótce postaram się je omówić w kolejności od najważniejszego.

  1. Ręka chirurga dentystycznego – precyzja podczas zabiegu.

Umiejętności wynikające z nabierania doświadczenia na coraz to większej ilości pacjentów są nieocenione. To ilość praktyki decyduje ostatecznie o tym jak wprawia się ręka chirurga, który dokonuje zabiegu pod mikroskopem umiejscowionym na czole. Do tego dochodzi wiedza wynikająca z nieustannego dokształcania się i aktualizowania swoich praktyk o coraz to nowsze i lepsze systemy implantologiczne, a co za tym idzie umiejętność dobrania odpowiedniej formy leczenia dla każdego przypadku z osobna.

  1. Jakość (stan) kości szczękowej.

Przy rozpatrywaniu przypadków odrzucenia implantu w krótszym lub dłuższym odstępie czasu okazuje się, że większość tych przypadków dotyczy osób, których stan kości był bardzo słaby lub pacjent cierpiał na postępujący zanik kości, co ma szczególny wpływ na kondycję mocowania implantu w kości w dłuższej perspektywie.

Przy holistycznym podejściu do implantologii należy uwzględnić proces suplementacji w celu wzmocnienia kości już na kilka miesięcy przed operacją, a po operacji należy utrzymywać suplementację na określonym poziomie, a w przypadki cierpieniu na zanik kości, proces ten powinien być traktowany z wyjątkową starannością.

  1. Higiena w trakcie leczenia i po zakończeniu leczenia

Drugą przyczyną odrzucania implantu są powstające na długo po osadzeniu implantów stany zapalne dziąseł, które najczęściej wynikają ze złej higieny jamy ustnej. Wielu pacjentów popełnia bowiem kardynalny błąd, myśląc, że skoro mają zęby z porcelany lub cyrkonu to o higienę mogą dbać jak za czasów, które to doprowadziły do problemu z zębami.

Jest wręcz przeciwnie! Po operacji osadzenia implantów należy wyjątkowo mocniej dbać o higienę jamy ustnej, szczotkować, płukać płynami i używać irygatora i oleju kokosowego.

Możesz być zainteresowany  Dlaczego warto wybrać Idea Dental Clinic w Stambule na miejsce leczenia moich zębów.

Czy zatem aby na pewno wszystkie opisywane przypadki problemów  z „zębami z Turcji” są winą stomatologów z Turcji?

  1. Jakość materiałów – implanty, bone grafting, korony

Jeden z najważniejszych wydawałoby się elementów układanki jest dopiero na czwartym miejscu? Tak.

W moim długim i intensywnym procesie rozpoznawania rynku na swoje potrzeby, większość głosów stomatologów zarówno w Polsce jak i w Turcji była jednomyślna – najważniejszy jest chirurg i sam zabieg, a jakość implanta jest dopiero na 3-4 miejscu jeśli rozpatrywać finalny sukces lub niepowodzenia zabiegu. 

Ale niech Was to „dopiero” czwarte miejsce nie zmyli. Tak naprawdę wszystkie cztery  punkty są szalenie ważne. Różnice pomiędzy ważnością każdego z nich są niewielkie.

Finalny sukces implantowania będzie zależny od wszystkich czterech punktów jednocześnie.