Jakość materiałów w zabiegu | İdea Dental Clinicİdea Dental Clinic

Jakość materiałów w zabiegu

Jakość materiałów w zabiegu

No więc jeśli chodzi o jakość materiałów, w tym przypadku przede wszystkim implantów, mamy na świecie ponad 250 różnych producentów. Jest więc zatem w czym wybierać…

Łatwo się domyśleć,  że nie wszystkie będą tymi, które będziemy rozpatrywać. Zasadniczo producentów implantów zębowych dzieli się na kilka kategorii:  premium / standard / ekonomiczne

Podział ten dotyczy kosztu systemu implantologicznego ale wynika on faktycznie z jakości materiału i technologii jego wykonania.

Implanty klasy Premium – jak Straumann (Szwajcaria, ponad 60 lat doświadczenia), Nobel Biocare (Szwajcaria prawie 60 lat doświadczenia) to marki z długoletnią historią i najbardziej przebadanymi implantami, które to są odnotowane w literaturze medycznej w niezliczonej ilości badań klinicznych. Szacuje się, że implanty tych firm przyjmują się z prawie 100% skutecznością. Implanty firmy Straumann są wskazywane nawet  przez innych producentów, którzy opisując swoje produkty mówią, że są wyprodukowane w podobnej technologii jak implanty Straumann. To coś znaczy…

Oczywiście implanty klasy Premium kosztują znacznie więcej, ale o wycenach i opłacalności leczenia w Turcji w innym wątku (odsyłacz).

Implanty klasy Standard+   –  m.in. Osstem (Korea Pd.), Zimmer Biomet (USA), Bicon (USA), Astratech (USA), Bego (Niemcy) 

Firmy produkujące implanty tej klasy nieustannie rozwijają swoje produkty goniąc światową czołówkę.

Są to implanty o bardzo wysokim poziomie przyswajania przez organizm, wyprodukowane z materiałów bezpiecznych dla organizmu i dające bardzo dobre efekty w implementowaniu.

Są też znacznie tańsze od Straumann’ów czy implantów Nobel Biocare.

Decydując się na implanty z tej klasy, możemy być bardzo spokojni o efekt leczenia. Jedyne co pozostaje to wybranie odpowiedniej kliniki, która te implanty osadzi.

Implanty klasy Standard  –  m.in. Ankylos, Dentis, Intra-Lock, Keystone Dental. Biomet3i, Sky, Adin, Alpha-Bio

Implanty tej klasy spełniają światowe standardy, jednakże należy zwrócić uwagę z jakich materiałów są tworzone, nie zawsze bowiem będzie oczywiste użycie tytanu lun cyrkonu.

Możesz być zainteresowany  Dlaczego warto wybrać Idea Dental Clinic w Stambule na miejsce leczenia moich zębów.

Są to rozwiązania stosowane powszechnie na całym świecie z różnymi skutkami.

Największym póki co problemem niektórych z tych marek, jest krótki czas istnienia na rynku, przez co logiczne jest, że w badaniach naukowych nie zdążono jeszcze zaobserwować i odnotować efektów leczenia przy użyciu tych implantów. Jak będą się przyjmowały na inicjalnym etapie, jaką będą miały żywotność – tego nie zawsze się dowiemy.

Klasa ekonomiczna – tutaj bez wymieniania zakwalifikować można całą resztę producentów, często lokalnych, m.in. tureckich, którzy dopiero co raczkują, a ich produkty są z pewnością różnej jakości, tak jak różnej jakości będą materiały, z których implanty są zrobione.

Tą klasą produktów nie powinniśmy sobie zawracać głowy.

Zapewne w poszczególnych klasach – szczególnie pomiędzy klasą ekonomiczną a standard oraz między standard a standard+  znajdą się producenci, na których będzie można zwrócić uwagę, ale zasadniczo przytoczone wyżej firmy zaspokajają zdecydowaną większość światowego zapotrzebowania.

Którą klasę wybrać dla siebie?

Odpowiedź tutaj będzie krótka – aby jak najdłużej cieszyć się z inwestycji w swoją jamę ustną należy rozważać implanty klasy Standard+ lub Premium.

Jeśli dysonujemy większym budżetem polecam klasę Premium. Pomimo, że dentyści zarówno w Polsce jak i w Turcji będą niejednokrotnie przekonywać o dobrej jakości innych producentów i braku sensu doinwestowywania do klasy Premium, to w rzeczywistości każdy stomatolog przyzna, że klasa Premium nie bez powodu się tak nazywa…