Porównanie kosztów zabiegu w Polsce i Turcji | İdea Dental Clinicİdea Dental Clinic

Porównanie kosztów zabiegu w Polsce i Turcji

Porównanie kosztów leczenia w Polsce i Turcji

Porównując koszty leczenia w Polsce i Turcji musimy przede wszystkim brać pod uwagę te same implanty (producenta) i ten sam zakres leczenia, tj. taką samą ilość implantów, koron, etc.

W moim przypadku porównanie kilkunastu klinik w Polsce i kilkunastu klinik w Stambule dawało wynik o połowę mniejszy na korzyść Turcji. Bez względu na rodzaj implanta.  Decydując się na implanty Straumann’a  i materiały najlepszej jakości w Polsce wycena będzie zawsze przyprawiać o zawrót głowy. Wiadomo, wszystko zależy też od zakresu leczenia i zasobności portfela, ale jeśli mówimy o dużych zakresach prac z 6-8-ma  implantami, 28-ma koronami cyrkonowymi i wszelkimi pracami pobocznymi, wliczając w to tymczasowe pełne łuki na dolną i górną szczękę, w Polsce otrzymamy wycenę od około 90tys zł przy implantach klasy Standard do  120 – 130 tys zł lub więcej uwzględniając implanty klasy Premium. Całkiem sporo.

A teraz taki sam zakres prac z materiałami klasy Premium w prestiżowej klinice w Turcji wynosi około 12 000 euro czyli po kursie w granicach 4,5zł  mamy kwotę około 54 000zł. To nawet nie połowa kwoty w Polsce.

Do kosztów zabiegu w Turcji należy dodać jeszcze koszty biletów lotniczych, hotelu i wyżywienia. Średnio – ok. 500 euro za hotel 5* za 7 noclegów ze śniadaniem. Bilety samolotowe w dwie strony – do 2 tys zł za osobę dorosłą.   Koszt tygodniowego wyjazdu – maksymalnie 5000zł z pełnym wyżywieniem.

W przypadku wstawiania implantów potrzebne są dwie 1-tygodniowe wizyty, zatem koszt dodatkowy wyniesie około 10 tys. Zł

Sumując koszty wstawienia 9 implantów Straumann, 28 koron cyrkonowych, kilku ekstrakcji, tymczasowych pełnych łuków na dolną i górną szczękę, bone grafting i innych czynności medycznych oraz kosztów wyjazdu, hotelu i wyżywienia wychodzi wartość 64 000zł.

tej cenie w Polsce nie ma szans na taki zakres prac nawet w przypadku użycia implantów klasy Standard.

Możesz być zainteresowany  Plusy i minusy leczenia w Turcji

Czy zatem różnica w cenie leczenia  na kwotę minimum 60 tys zł  nie jest warta rozpatrzenia  wyjazdu do Turcji?…   

Dla wielu pacjentów, tak jak było i w moim przypadku, kwota 50-60 tys. zł jest kwotą bardziej możliwą do wygospodarowania aniżeli 100-130 tys. zł 

Dzięki możliwości jakie daje nam leczenie w Turcji, zabieg implantacji zębów staje się po porostu bardziej dostępny dla szerszej grupy społeczeństwa. Większość osób z problemami w jamie ustnej do tej pory nawet pewnie się nie zastanawiała nad możliwością implantowania ze względu na powszechną opinię o wysokiej cenie zabiegu. Mając możliwość leczenia w Turcji, nowy uśmiech może się wydawać znacznie bliżej niż kiedykolwiek wcześniej.