Bonding Dentystyczny Cost 2024 | İdea Dental Clinicİdea Dental Clinic

Bonding Dentystyczny

Co to jest DENTAL BONDING?

Leczenie bondingiem to jeden z najchętniej stosowanych zabiegów przez osoby oczekujące pięknych i estetycznych zębów. Bonding (klejenie zębów) to estetyczny zabieg stomatologiczny, który naprawia ukruszony, pęknięty lub w inny sposób złamany ząb.

Pomaga również w przypadku przebarwień na zębach, przerw między zębami, a nawet wydłużenia kapelusza zębowego, który jest krótszy niż pozostałe.

Bonding, znany również jako bonding kompozytowy, to proces stosowany przez dentystów w celu naprawy drobnych problemów stomatologicznych. Zabieg polega na pokryciu zębów kompozytem żywicznym w kolorze przypominającym zdrowe zęby.

Jak to się robi?

Bonding dentystyczny to kosmetyczny zabieg stomatologiczny, podczas którego żywica w kolorze zęba jest łączona z zębami. Najpierw usuwa się niewielką warstwę istniejącej emalii, aby zrobić miejsce na żywicę. Następnie ząb pokrywa się żywicą i utwardza ​​specjalnym światłem lub środkiem wiążącym.

Nie ma potrzeby stosowania agresywnych środków chemicznych ani czekania na wiele wizyt, ponieważ wykonanie wiązania dentystycznego zajmuje tylko około pół godziny. Jest to zabieg bezbolesny, więc nie musisz się martwić, że przegapisz pracę lub codzienne plany z powodu bólu jamy ustnej.

 

Do czego dokładnie służy bonding?

Bonding to skuteczna metoda poprawy wyglądu zębów i jamy ustnej. Udowodniono, że bonding dentystyczny zwiększa zdrowie zębów i poprawia wygląd uśmiechu. Twoje zęby będą wyglądać i czuć się mocniejsze. Jest to zabieg, który sprawi, że będziesz zadowolony z ogólnego stanu zdrowia zębów i dziąseł.

Oto niektóre z głównych powodów stosowania procedury bondingu:

  • Naprawianie zepsutych zębów
  • Naprawianie rozdrobnionych lub popękanych zębów
  • Poprawianie przebarwionych zębów
  • Zamykanie przestrzeni między zębami
  • Uzyskiwanie dłuższych zębów
  • Zmienienie kształtu zęba
  • Wymienianie srebrnych wypełnień na lepiej wyglądającą alternatywę

Zalety bondingu

Oto kilka przydatnych informacji na temat bondingu dentystycznego, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

Możesz być zainteresowany  Implanty Dentystyczne Turcja

    Aplikacja wiążąca jest łatwą i niedrogą aplikacją kosmetyczną. Stosowany jest głównie w celach kosmetycznych – w celu poprawy wyglądu przebarwionych zębów lub zamknięcia przestrzeni między-zębowych (diastemy), zmiany kształtu zębów, np. zębów krótkich lub długich oraz zmiany ich koloru.

    Czas – procedury licowania zębów przeprowadzane są w gabinecie i nie wymagają korzystania z laboratorium dentystycznego. Dlatego jeśli brakuje Ci czasu i nie możesz czekać tygodni, miesięcy, a nawet lat na nowy uśmiech, ta procedura może być dla Ciebie idealna. Kompozyt może być nakładany i konturowany na każdym leczonym zębie, a nawet może nadać wygląd idealnie prostych zębów – a wszystko to bez konieczności stosowania ortodoncji lub konieczności czekania latami na idealny uśmiech.

Wiele zabiegów bondingu stomatologicznego można wykonać w ciągu jednego dnia!

    Koszt – Bonding dentystyczny jest z pewnością opłacalnym sposobem leczenia niechcianych problemów z uśmiechem. Jest jednak tańsza niż inne formy stomatologii estetycznej.

    Bezpieczeństwo – do łączenia zębów wykorzystuje się materiał kompozytowy, który jest całkowicie biokompatybilny, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że szkodliwe chemikalia przedostaną się do organizmu, jak w przypadku starych srebrnych wypełnień z przeszłości. Jeśli masz stare plomby, które chciałbyś usunąć, możemy to bezpiecznie zrobić, a następnie zastąpić je pięknymi, naturalnie wyglądającymi wypełnieniami kompozytowymi lub bondami dentystycznymi. Ponieważ dentystyczny materiał wiążący wiąże się bezpośrednio z zębami, tworzy doskonałe uszczelnienie, które zapobiega ponownemu przedostawaniu się bakterii do zębów i powodowaniu infekcji w miejscu plomby. Należy pamiętać, że zawsze konieczna jest prawidłowa higiena jamy ustnej – z systemem bondingu lub bez niego.

    Estetyka – dentystyczny materiał łączący wygląda całkowicie naturalnie. Występuje w szerokiej gamie odcieni, co pozwala na dobranie idealnego odcienia, który będzie komponował się z resztą zębów. Jeśli wolisz, możesz nawet wybielić wszystkie zęby przed założeniem bondu dentystycznego. W ten sposób możesz wybrać bielszy odcień do zabiegu bondowania zębów.

Już same te zalety sprawiają, że bonding dentystyczny jest preferowanym wyborem w przypadku korygowania zębów, które są złamane, wyszczerbione, zepsute lub z przerwami. Materiał kompozytowy jest nie tylko bezpieczny i skuteczny, ale także naturalnie piękny!

Możesz być zainteresowany  Why Veneers in Turkey

Czy zabieg jest bolesny?

Ból odczuwany podczas zabiegu zależy od lokalizacji i stanu zęba wymagającego naprawy. Proces nakładania większości wiązań dentystycznych jest całkowicie bezbolesny, ponieważ dentysta zwykle pracuje tylko na powierzchni zęba.

Na czym polega proces licowania zębów?

Proces licowania zębów jest prosty i zazwyczaj wymaga tylko kilku kroków.

Dentysta rozpocznie od korzystania z kolornika, aby znaleźć odpowiedni kolor żywicy kompozytowej, który pasuje do naturalnego koloru zębów. Ząb wymagający połączenia dentystycznego zostanie następnie przetarty, aby ułatwić przymocowanie kompozytu.

Następnie nakładany jest środek zwiększający przyczepność, a następnie sama żywica kompozytowa wiążąca dentystycznie. Następnie dentysta uformuje i ukształtuje żywicę zgodnie z potrzebami, aby dopasować ją do naturalnego kształtu zębów.

Do utwardzania żywicy kompozytowej stosuje się światło ultrafioletowe lub laser.

Na koniec dentysta uformuje i wypoleruje ząb, aby dopasować go do wyglądu pozostałych zębów.

Cały ten proces zajmuje tylko około 30 do 60 minut na ząb. O ile zabieg łączenia zębów nie wymaga zastosowania znieczulenia, nie ma przestojów. Zaraz po założeniu wiązania dentystycznego możesz wrócić do pracy i normalnego trybu życia.

Instrukcje dotyczące pielęgnacji

W przeciwieństwie do innych metod leczenia, bonding dentystyczny jest bardziej podatny na przebarwienia i odpryski. Dlatego konieczna jest podstawowa pielęgnacja, która pozwoli zachować naturalny i błyszczący wygląd zębów.

Oto kilka wskazówek, jak utrzymać zęby klejone w dobrym stanie:

    Szczotkowanie – myj zęby rano i raz wieczorem. Używaj dobrej pasty do zębów.  Wymieniaj szczoteczkę do zębów co 3 do 4 miesięcy, aby mieć pewność, że zęby będą prawidłowo czyszczone.

    Nitkowanie – podczas nitkowania zębów należy doprowadzić nić do linii dziąseł i całkowicie usunąć całą płytkę nazębną, zanim przejdzie się do następnego zęba.

    Pij wodę po każdym posiłku – pijąc wodę po posiłku, utrzymujesz jamę ustną w czystości i zdrowiu, ponieważ woda pomaga wypłukać resztki jedzenia i zmniejszyć poziom kwasowości w jamie ustnej.

    Rzeczy, które plamią zęby – używanie wyrobów tytoniowych, takich jak tytoń do żucia lub papierosy, powoduje żółte plamy na zębach naturalnych i zębach klejonych.

Możesz być zainteresowany  Bonding Application

    Nawyki niszczące żywicę kompozytową – gryzienie paznokci, długopisów i innych przedmiotów, z czasem mogą spowodować zniszczenie materiału wiążącego i szkliwa. Żywica kompozytowa łatwo ulega odpryskom, dlatego najlepiej unikać takich czynności.

Jak zapobiec uszkodzeniu bondingu ?

Unikaj twardych pokarmów i słodyczy. Żywica kompozytowa używana do bondingu może odprysnąć lub zostać uszkodzona. Po prostu nie jest to materiał tak mocny jak naturalny ząb. Należy zachować ostrożność podczas jedzenia lub gryzienia.

Coś tak prostego jak podgryzanie długopisu lub paznokci może uszkodzić kompozyt.

Kwaśne pokarmy mogą również z czasem osłabić kompozyt. Jeśli uważasz, że możesz być podatny na uszkodzenie bondingu poprzez swoje nawyki, powinieneś rozważyć coś trwalszego.

Jeśli masz założony bonding i czujesz jakiekolwiek nierówności lub odpryski na swoim uzębieniu, natychmiast skontaktuj się z dentystą. Może zaistnieć potrzeba wymiany wiązania, a im dłużej czekasz na sprawdzenie, tym większe jest ryzyko, że całe wiązanie ulegnie uszkodzeniu i powstanie ryzyko możliwej infekcji, jeśli bonding był używane do ochrony korzenia zęba.

Żywotność zębów klejonych

Żywotność dentystycznych materiałów wiążących zęby zależy od ilości wykonanego łączenia i nawyków związanych z jamą ustną.

Zęby klejone nie mają takiej samej wytrzymałości jak zęby naturalne, a niektóre nawyki mogą skrócić ich żywotność. Jeśli na przykład masz tendencję do mocnego gryzienia, możesz zerwać materiał wiążący z zębów. Ponadto, jeśli palisz lub pijesz dużo ciemnych napojów, takich jak kawa lub czerwone wino, materiał wiążący będzie plamił się szybciej i szybciej będzie wymagał wymiany.

Zazwyczaj trwałość materiału wiążącego wynosi od 3 do 10 lat, po czym konieczne jest jego uzupełnienie lub wymiana.

Czy można stosować bonding będąc w ciąży?

Chociaż nie ma dowodów sugerujących, że wizyta u dentysty jest zabroniona na którymkolwiek etapie ciąży, zaleca się unikanie leczenia stomatologicznego w pierwszym i drugiej połowie trzeciego trymestru ciąży.

Możliwe koszty leczenia wiążącego w 2024r.

Masz kilka różnych opcji leczenia, dlatego przy ustalaniu kosztów brane są pod uwagę różne elementy. Jednym z najważniejszych czynników determinujących jest budowa zęba i liczba leczonych zębów.

Do zabiegu bondingu niezwykle istotne jest posiadanie zdrowych dziąseł. Wykonanie wiązania dentystycznego w przypadku obecności kamienia nazębnego powodującego krwawienie dziąseł i operowanego zęba.

W zależności od powyższych warunków koszt nie da się ustalić jednoznacznie.

Na podstawie otrzymanego od Państwa w wersji cyfrowej zdjęcia RTG, przygotujemy indywidualną wycenę zabiegu. Prosimy o wskazanie Państwa oczekiwań co do finalnego efektu.

 Instagram : ideadentalclinic