Wybielanie Zębów Turkey Cost 2024 | İdea Dental Clinicİdea Dental Clinic

Wybielanie Zębów

Co to jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to proces leczenia niezbędny ze względów estetycznych. Osoby, które poddadzą się tej procedurze, na ogół skarżą się na utratę bieli zębów z pewnych powodów. Utrata bieli zębów ma negatywny wpływ na osobę społecznie i psychicznie. Zęby, które psują estetyczny wygląd twarzy, w wyniku zastosowanego zabiegu wybielania stają się białe.

Jedzenie i napoje spożywane na co dzień wpływają z czasem na żółknięcie zębów. Z tego powodu ludzie potrzebują wybielania zębów, aby uzyskać lepszy uśmiech.

Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Wybielanie zębów jest zazwyczaj zabiegiem bezbolesnym. Jednak u niektórych osób po zabiegu może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów lub łagodny dyskomfort dziąseł. Wrażliwość tę można odczuwać jako kłucie lub ból zębów w przypadku zimnych lub gorących potraw i napojów. Ten typ nadwrażliwości może wystąpić, ponieważ środki wybielające mogą tymczasowo oddziaływać na szkliwo zębów.

Nadwrażliwość zwykle zmniejsza się i znika całkowicie po kilku dniach od zabiegu. Jeśli jednak nadwrażliwość jest silna lub utrzymuje się przez długi czas, należy skonsultować się ze stomatologiem.

Dyskomfort dziąseł jest zwykle spowodowany kontaktem żelu wybielającego z dziąsłami. Tego typu dyskomfort jest zwykle tymczasowy i znika w krótkim czasie.

Przed i po wybielaniu zębów można stosować specjalne pasty do zębów, aby zmniejszyć nadwrażliwość. Możliwe jest także dostosowanie stężenia środka stosowanego w trakcie zabiegu poprzez omówienie wrażliwości ze stomatologiem przed zabiegiem.

Jak długo utrzymuje się biel zębów?

Efekt wybielania zębów utrzymuje się średnio 2 lata. Jednakże używki takie jak papierosy i kawa skracają ten okres. W przypadkach, gdy higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, okres ten może się wydłużyć.

Laserowe wybielanie zębów

W przypadkach, gdy pożądane jest długotrwałe wybielanie zębów, należy zastosować zabieg laserowego wybielania zębów. Po zabiegu laserowego wybielania zębów, pożądaną biel zębów można uzyskać na dłuższy czas.

Możesz być zainteresowany  Projektowanie Uśmiechu

Dlaczego wybielanie zębów jest potrzebne?

Czynniki takie jak cola, herbata i papierosy mogą powodować plamy na zębach. W niektórych przypadkach widać żółty kolor ze względu na budowę zębów danej osoby. Naturalny kolor zęba może być dość żółty. Z tego powodu można w celach estetycznych zastosować zabieg wybielania zębów.

Dlaczego zęby tracą biel?

Zęby mogą utracić biel z przyczyn wynikających z naszej codziennej aktywności. Barwniki zawarte w spożywanej żywności i napojach powodują, że zęby człowieka żółkną i tracą biel. Jednocześnie wraz z wiekiem kolor zębów może ciemnieć wraz z zażółceniem struktury zęba. W takich przypadkach wybielanie zębów jest bardzo skuteczne.

Czy istnieje granica wieku wybielania zębów?

Zabieg wybielania zewnętrznego można zastosować u każdej osoby, która ukończyła osiemnasty rok życia. Należy zadbać o to, aby wybielane zęby i otaczające je dziąsła były zdrowe. Ponadto ludzie nie powinni mieć nadwrażliwości zębów.

Co należy zrobić, aby wybielić żółknące zęby?

Niestety, w domu nie da się wybielić pożółkłych zębów. Ponieważ żółknięcie zębów jest spowodowane budową zęba, produkty stosowane w domu są nieskuteczne. Jednocześnie proces wybielania przeprowadzany bez kontroli lekarza może spowodować poważne uszkodzenia zębów i dziąseł.

Czy szczotkowanie zębów wybiela?

Szczotkowanie zębów to metoda, która ma wpływ na przebarwienie. Ponieważ jednak ciemny kolor zębów pochodzi z wewnętrznej warstwy zęba, którą nazywamy zębiną, koloru nie można wybielić szczotkowaniem.

Jaka jest skuteczność procesu wybielania?

Skuteczność wybielania zębów jest bardzo wysoka. W zależności od budowy zęba może być wymagana 1 lub 2 sesje. Jednocześnie skuteczność wybielania łączonego stosowanego w naszej klinice jest dużo większa. Zwiększa się trwałość procesu wybielania.

Czy każdy może wybielać zęby?

Po przeprowadzeniu przez lekarza niezbędnych badań w celu zabiegu wybielania zębów, zęby danej osoby mogą zostać wybielone. Jednocześnie na zabieg wybielania zębów może zdecydować się każdy, kto nie ma problemów z zębami i dziąsłami.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne, czy niszczy zęby?

Zabieg wybielania zębów wykonywany pod kontrolą lekarza dentysty nie powoduje żadnej szkody dla osoby, która przejdzie odpowiednie badania. Proces ten, który nie powoduje trwałych uszkodzeń, nie powoduje żadnych zmian konstrukcyjnych.

Czy zęby wybielają się w tym samym tempie u każdego?

Stopień wybielenia struktury zęba zależy od budowy zęba. Z tego powodu nie każdy może wybielać w tym samym tempie. Jednakże w przypadkach, gdy nie można osiągnąć wystarczającej bieli, pożądaną biel można osiągnąć poprzez zwiększenie liczby sesji.

Jakie są skutki uboczne wybielania zębów?

Zabieg wybielania zębów nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Może jednak wystąpić nadwrażliwość zębów, dlatego należy zachować ostrożność w przypadku zimnych i gorących rzeczy. Oczywiście ta wrażliwość jest tymczasowa.

Możesz być zainteresowany  Augumentacja kości

Czy wybielanie zębów jest zdrowe?

Wybielanie zębów to obecnie popularny zabieg stomatologii estetycznej. Ludzie wybierają tę procedurę, aby mieć jaśniejszy i bielszy uśmiech. Jednakże korzyści zdrowotne i ryzyko związane z wybielaniem zębów również są przedmiotem ciekawości.

Wybielanie zębów najczęściej przeprowadza się środkami zawierającymi takie składniki jak nadtlenek wodoru czy nadtlenek mocznika. Środki te wybielają zęby, rozkładając substancje powodujące przebarwienia na powierzchni zęba i wewnątrz zęba. Jeśli aplikacja zostanie wykonana prawidłowo, zęby będą wyglądać na bielsze i jaśniejsze.

Wybielanie zębów może jednak powodować pewne skutki uboczne, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo lub będzie powtarzane zbyt często. Najczęstszym skutkiem ubocznym po zabiegu jest nadwrażliwość zębów. Środki wybielające mogą tymczasowo uszkodzić szkliwo zębów, co może powodować zwiększoną wrażliwość na zimne lub gorące pokarmy i napoje. Wrażliwość ta zwykle ustępuje wkrótce po zabiegu, ale u niektórych osób może utrzymywać się dłużej.

Ponadto może powodować podrażnienie dziąseł. Dzieje się tak, gdy żel wybielający wchodzi w kontakt z dziąsłami. Jest to jednak zwykle tymczasowe i goi się w krótkim czasie.

Wybielanie zębów jest bezpieczne, jeśli wykonuje się je pod okiem profesjonalnego dentysty, prawidłowo i z zalecaną częstotliwością. Jednakże niewłaściwe lub nadmierne stosowanie domowych produktów wybielających może wiązać się z ryzykiem dla zdrowia zębów i dziąseł.

Wybielanie zębów jest na ogół bezpieczne i skuteczne, jeśli jest stosowane prawidłowo i w odpowiednich warunkach. Jednak budowa zębów i stan zdrowia każdego pacjenta są inne, dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu wybielania zębów przeprowadzić szczegółową rozmowę ze stomatologiem i zastosować się do jego zaleceń. Minimalizuje to potencjalne ryzyko i zapewnia najlepsze rezultaty.

Czy wybielanie i czyszczenie zębów to to samo?

Wybielanie zębów i czyszczenie zębów to dwie różne procedury związane ze zdrowiem i estetyką zębów i służą różnym celom.

Czyszczenie zębów, zwane w stomatologii także profilaktyką, to proces profesjonalnego usuwania osadu i kamienia nazębnego nagromadzonego na zębach. Podczas tego procesu wykorzystywane są specjalistyczne instrumenty, które delikatnie oczyszczają powierzchnię zębów, przestrzenie międzyzębowe oraz wzdłuż linii dziąseł. Czyszczenie zębów jest zalecaną regularną procedurą mającą na celu utrzymanie zdrowia jamy ustnej oraz zapobieganie próchnicy i chorobom dziąseł. Zabieg ten może wydobyć naturalny kolor zębów, ale nie zmienia koloru zębów.

Z kolei wybielanie zębów jest zabiegiem kosmetycznym mającym na celu usunięcie przebarwień zębów i uzyskanie bielszego wyglądu. Podczas wybielania zębów stosuje się środki takie jak nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, aby wyeliminować wewnętrzne i zewnętrzne przebarwienia zębów oraz rozjaśnić kolor zębów. Wybielanie zębów jest zabiegiem wymaganym ze względów estetycznych i nie jest konieczne dla zdrowia zębów.

Możesz być zainteresowany  Tomografia stomatologiczna

Ile sesji trwa wybielanie zębów?

W profesjonalnych zabiegach wybielania zębów wykonywanych w klinice najczęściej stosuje się środki wybielające o wysokim stężeniu. Środki te stosowane są w sposób kontrolowany przez dentystę i zwykle zapewniają widoczne wybielenie już w ciągu jednej sesji. Dla wielu osób już jedna sesja wystarczy, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Jednakże w przypadku głębszych przebarwień lub gdy dana osoba chce wyraźniejszego wybielenia, może być konieczna więcej niż jedna sesja. Zwykle oczekuje się kilkutygodniowych odstępów pomiędzy sesjami.

Czy wybielanie zębów powoduje wypadanie zębów?

Prawidłowo przeprowadzone wybielanie zębów pod okiem dentysty nie powoduje wypadania zębów. Środki stosowane w procesie wybielania, zwłaszcza nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika, wpływają jedynie na przebarwienia na powierzchni zęba i wewnętrznych warstwach zęba. Środki te nie niszczą struktury zęba ani nie powodują uszkodzeń mogących prowadzić do utraty zębów.

Kto nie nadaje się do wybielania zębów?

Wybielanie zębów to dla wielu osób skuteczna i bezpieczna metoda stomatologii estetycznej. Jednak może nie być odpowiednia dla każdej osoby. Pewne warunki i sytuacje determinują osoby, które nie nadają się do wybielania zębów.

Po pierwsze, wybielanie zębów nie jest zalecane młodym osobom. Niedojrzałość szkliwa zębów u dzieci i młodzieży oznacza, że ​​środki wybielające mogą uszkodzić zęby. Z tego powodu wybielanie zębów na ogół nie jest zalecane osobom poniżej 16 roku życia.

Wybielanie zębów nie jest zalecane u osób z chorobami dziąseł, próchnicą, złamaniami i pęknięciami zębów, do czasu wyleczenia tych problemów. Z powodu problemów stomatologicznych środki wybielające mogą przedostać się do zęba i powodować nadwrażliwość lub ból.

Nie zaleca się wybielania zębów kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Wpływ środków wybielających na płód i dziecko nie jest w pełni poznany, dlatego lepiej nie podejmować ryzyka.

Czego nie można jeść po wybielaniu zębów?

Wybielanie zębów pomaga nadać zębom bielszy i jaśniejszy wygląd. Jednak przez jakiś czas po zabiegu zęby stają się bardziej porowate i mogą być bardziej wrażliwe na środki barwiące. Dlatego unikanie niektórych pokarmów i napojów po wybielaniu zębów może pomóc w utrzymaniu efektów na dłużej.

Za najbardziej krytyczny okres po wybielaniu zębów uważa się pierwsze 48 godzin. W tym okresie szczególnie ważne jest unikanie pokarmów i napojów, które mogą powodować przebarwienia zębów.

Napoje barwiące, takie jak kawa, herbata i cola, mogą powodować plamy na zębach. Unikanie tych napojów pomaga zachować nowo nabytą biel zębów.

Czerwone wino może powodować przebarwienia zębów ze względu na dużą zawartość pigmentu. Po wybielaniu warto unikać takich napojów.

Soki owocowe, szczególnie te o ciemnym kolorze (np. sok z czarnej porzeczki, jagód czy granata) mogą powodować przebarwienia zębów.

Potrawy z sosami, szczególnie ciemnymi, takimi jak sos sojowy mogą powodować przebarwienia zębów.

Wśród owoców ciemne owoce, takie jak jeżyny, jagody i granaty, zawierają pigmenty, które mogą powodować przebarwienia zębów.

Wyroby tytoniowe mogą zarówno powodować przebarwienia zębów, jak i szkodzić ogólnemu zdrowiu jamy ustnej.

Również kwaśne napoje i pokarmy (np. napoje gazowane, owoce cytrusowe) mogą powodować zwiększoną wrażliwość zębów po zabiegu wybielania, dlatego warto ograniczyć lub odłożyć w czasie spożycie takich pokarmów.