Mosty Dentystyczne I Korony Dentystyczne Turkey Cost 2024 | İdea Dental Clinicİdea Dental Clinic

Mosty Dentystyczne I Korony Dentystyczne

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronach i mostach dentystycznych.

Odbudowy koron i mostów dentystycznych są przygotowywane na zdrowych zębach, aby zapewnić funkcjonalność i estetykę w przypadku utraty jednego lub większej liczby zębów. Jeśli odbudowa jest wykonywana przez doświadczonych dentystów, wygląda i funkcjonuje jak naturalne zęby.

Niektórzy pacjenci mogą ignorować brakujące zęby i można je uznać jedynie za problem estetyczny. Utrata zębów może skutkować utratą funkcji i estetyki. Problemy te można rozwiązać za pomocą koron i mostów dentystycznych wspartych na implantach dentystycznych.

Oprócz brakujących zębów, powodami użycia koron i mostów mogą wymagać także przebarwienia naturalnych zębów, nieprawidłowe rozmiary i kształty zębów oraz przerwy między zębami.

Odbudowa koron i licówek jest całkowicie zdrowa niezależnie od użytego materiału. Jednak odbudowy pełnoceramiczne / cyrkonowe są korzystniejsze pod względem estetycznym niż odbudowy na metalu. Materiały stosowane w niektórych uzupełnieniach na bazie metalu mogą korodować i powodować przebarwienia dziąseł. Choć sytuacja ta nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych, to jednak negatywnie wpływa na estetykę.

Czym są korony i mosty dentystyczne?

Zabiegi te mają na celu ochronę uszkodzonych, zużytych i wyszczerbionych zębów poprzez przygotowanie i pokrycie ich porcelaną. Licówka wykonana na pojedynczym zębie nazywana jest koroną, natomiast licówka oparta na więcej niż jednym zębie nazywana jest mostem.

Odbudowy mostów preferowane są w przypadkach, gdy operacja wszczepienia implantu jest nieodpowiednia dla pacjenta lub gdy z innych powodów nie można wykonać zabiegu wszczepienia implantu.

Dodatkowo może być preferowany przez pacjentów, którzy nie chcą poddawać się leczeniu chirurgicznemu lub chcą zakończyć leczenie w krótszym czasie. Zęby filarowe w koronach i mostach muszą być mocne i wolne od próchnicy. Odbudowy mostu nie można wykonać, jeśli na końcu łuku nie ma zęba, który mógłby pełnić funkcję filaru.

Możesz być zainteresowany  Wybielanie Zębów

Zadowolenie pacjentów z koron i mostów jest na ogół wysokie. Wybór kliniki i dentysty ma ogromne znaczenie dla satysfakcji z leczenia. Jeśli korony i mosty zostaną wykonane właściwą techniką i będą dobrze utrzymane przez pacjentów, prawdopodobieństwo próchnicy lub utraty zębów filarowych jest niskie.

W przypadku odbudowy w postaci koron i mostów ząb filarowy nie ulega uszkodzeniu, jeśli materiał jest wysokiej jakości. Jeżeli preparację wykona doświadczony lekarz, stosując odpowiednią technikę, nie należy spodziewać się problemów z zębami w długiej perspektywie czasowej. Najbardziej estetycznym materiałem fornirowym jest dwu-krzemian litu (np. Emax). To najdroższy materiał na rynku.                                                                                                                                                                                                Chociaż koszt koron i mostów cyrkonowych jest nieco niższy, przy użyciu tego materiału można również uzyskać zadowalające pod względem estetycznym rezultaty. Najtańszym materiałem, jaki można zastosować w koronach i mostach, jest porcelana na podbudowie metalowej. Jednak zastosowanie porcelany na podbudowie metalowej w mniej widocznych obszarach tylnych, a nie w przednich, gdzie oczekiwania estetyczne są wysokie, jest bardziej odpowiednie pod względem estetycznym. Wszystkie materiały na korony i mosty mogą służyć przez wiele lat.

Korony i mosty metalowo-ceramiczne

Uzupełnienia, w których szkielet protezy wykonany jest ze stopu metalu i wykończony poprzez nałożenie na niego warstwy porcelany, nazywane są porcelaną na podbudowie metalowej. Jest to materiał bardzo trwały ze względu na metalową strukturę.

Materiał ten nieczęsto jest wybierany przez osoby dbające o estetyczny wygląd. Niezależnie od materiału, licówki nie stanowią problemu zdrowotnego. Jednak odbudowy pełnoceramiczne są korzystniejsze pod względem estetycznym niż odbudowy na metalu.

Tradycyjne korony porcelanowe są zwykle produkowane z infrastruktury metalowej, a te metalowe podbudowy dodają porcelanie sztucznego wyglądu. Może również powodować odbicia i przebarwienia na dziąsłach.

Żywotność protezy różni się w zależności od czynników związanych z pacjentem. Porcelana na podbudowie metalowej może służyć przez wiele lat w warunkach prawidłowej higieny jamy ustnej. Średnia trwałość korony na metalu waha się od 6 do 8 lat. Okres ten może się różnić w zależności od pielęgnacji i zmian w jamie ustnej.

Możesz być zainteresowany  Leczenie złamanego zęba

Korony i mosty  cyrkonowe

Cyrkon jest bardzo mocnym metalem, lżejszym od stali i mającym twardość zbliżoną do miedzi. Jest bardzo odporny na ciepło i korozję. Materiał cyrkon, zwany także „stalą ceramiczną”, jest bardzo kompatybilny z organizmem człowieka, a także jego wytrzymałością i trwałością. Jego zastosowanie w medycynie jest bardzo popularne.

Przygotowanie protezy od wycisku do zacementowania zajmuje średnio 12 dni. Posiada bardzo dużą wytrzymałość i przy prawidłowej higienie jamy ustnej może służyć bezproblemowo przez wiele lat. Jedzenie i picie nie wpływają na kolor, jeśli regularnie szczotkujesz. Rzadko można zaobserwować pęknięcia podbudowy cyrkonowej lub odpryski porcelany.

Biała podbudowa wewnątrz koron cyrkonowych zapewnia bardziej naturalny wygląd niż tradycyjne korony porcelanowe na bazie metalu.

Ze względu na swoje doskonałe właściwości estetyczne i trwałość, korony i mosty cyrkonowe cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Podbudowy i korony cyrkonowe są projektowane i produkowane cyfrowo. Po zakończeniu procesu projektowania w środowisku wirtualnym można zwizualizować kształt, kolor i projekt uśmiechu.

Odbudowy na bazie cyrkonu mogą być wykonane w bardzo cienkiej formie. Dlatego zęby można opracowywać minimalnie. Być może jedną z najważniejszych zalet uzupełnień porcelanowych na cyrkonie jest ich estetyczny wygląd. Zapewniają naturalny wygląd dzięki wysokiej przepuszczalności światła

W przypadku recesji dziąseł, które mogą wystąpić z różnych przyczyn, korzystniejsze są porcelany na podbudowie cyrkonu. W takich przypadkach wizerunek licówek porcelanowych na cyrkonie jest atrakcyjniejszy niż tradycyjnych licówek na metalu i nie przeszkadza pacjentowi. Podobnie jak w przypadku porcelany na podbudowie cyrkonowej, wady porcelany na podbudowie metalowej można wyeliminować za pomocą koron pełnoceramicznych. Kolejną zaletą koron cyrkonowych jest ich biokompatybilność. Jest mało prawdopodobne, aby tkanki zębów i dziąsła powodowały reakcję alergiczną na cyrkon. Kolejną zaletą cyrkonu jest jego trwałość. Korony cyrkonowe są bardziej odporne na złamania niż konwencjonalne korony ceramiczne na metalu.

Możesz być zainteresowany  Dental Crowns in Turkey