Dr.Gamze Kavuncu specjalista periodontolog, chirurg dziąseł | İdea Dental Clinicİdea Dental Clinic

Dr.Gamze Kavuncu specjalista periodontolog, chirurg dziąseł

DR GAMZE KAVUNCU SPECJALISTA PERIODONTOLOG, CHIRURG DZIĄSEŁ

Po ukończeniu Beşiktaş Sakıp Sabancı Anatolian High School, w 2008 roku rozpoczęła naukę na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Marmara, a zakończyła ją w 2013 roku.

W latach 2013-2014 nabierała doświadczenia pracując w prywatnej poliklinice Dentistanbul Levent oraz w latach 2014-2015 w prywatnej poliklinice dentystycznej Naturadent.

W 2016 roku zajęła 76 miejsce w Turcji w egzaminie specjalizacyjnym ze stomatologii (DUS) i rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne na Wydziale Stomatologicznym Uniwersytetu- Marmara, w Katedrze Periodontologii.

Podczas studiów podyplomowych wniosła wkład w badania dotyczące: Wielodyscyplinarnego podejścia do leczenia zębów ze zmianami endo-przyzębia (Endo-Perio) ze zdiagnozowanym wgłębieniem wgłobienia (Dens Invaginatus); Augmentacja przyzębia

w leczeniu ziarniniaka

ropotwórczego; Dostęp periodontologiczny w leczeniu włókniaka kostniejącego obwodowego; Wielodyscyplinarne podejście do leczenia złamań korony szyjnej; Technika leczenia regeneracyjnego w leczeniu miejscowego agresywnego zapalenia przyzębia i zatok przy użyciu techniki piezochirurgicznej. Ponadto dr gamze wniosła wkład w nadania dotyczące podnoszenia zatok i jednoczesnego umieszczania implantów.

W 2019 roku przedstawiła swoją pracę magisterską na temat „cena wpływu różnych materiałów kompozytowych na cytotoksyczność i ekspresję białka adhezyjnego na liniach komórkowych fibroblastów dziąseł i więzadeł przyzębia: badanie in vitro”. Badanie to zostało opublikowane w formie artykułu w międzynarodowym czasopiśmie SCI „Biomedycyna” w 2020 roku.

W swojej karierze Dr Gamaze wszczepiła ponad 10 tysięcy implantów.

Jest członkiem TDB (Tureckie Stowarzyszenie Stomatologiczne), TPD (Tureckie Stowarzyszenie Periodontologiczne), EFP (Europejskie Stowarzyszenie Periodontologiczne). Posiada Międzynarodowy Certyfikat Aplikacyjny Akademii Vestiyer w zakresie stosowania botoksu. Studia kliniczne z zakresu zachowawczego i chirurgicznego leczenia chorób dziąseł oraz chirurgii implantologicznej kontynuuje w IDEA Dental Clinic, której jest współzałożycielką.